Novinky

Krásnou originální vůni podzimu již nemusíte hledat jenom v kuchyni nebo zahradě, úžasné pocity relaxace a uvolnění nyní potkáte také v Saunovém světě Aquapalace Praha, kde právě probíhá saunová sezóna. Pokud vás během dne nekontrolovaně přepadá únava, máte problémy s bledou a popelavou pletí, cítíte v celém těle nepříjemné napětí a trpíte pocity vyčerpání, je pro vás sauna to pravé!

26. ročník Dne Kozla nabídne celodenní zábavu a pro návštěvníky z Prahy vypraví parní vlak PDF Tisk Email
Pátek, 08 Červen 2018 08:08

alt

Víte, kdy a kde slaví svátek Kozel? V sobotu 9. června v Pivovaru Velké Popovice! Nenechte si ujít tradiční Den Kozla, den plný zábavy, zážitků a samozřejmě skvělého piva – poctivého, čerstvého Kozla přímo z pivovaru. K ochutnání bude i novinka Mistrův Ležák! Mezi hudebními hosty, kteří přijali pozvání na 26. ročník Dne Kozla a zahrají či zazpívají na některém ze dvou pódií, jsou Jiří Schmitzer, Lenka Filipová, Václav Neckář s Bacily, Václav Koubek, Tomáš Linka s Přímou linkou, kapely Jelen a Sto zvířat. Vstup na Den Kozla je zdarma.

Návštěvníky čeká ochutnávání široké nabídky velkopopovických piv včetně čerstvé novinky – Kozel Mistrův Ležák, prohlídky pivovaru a živá hudba v podání populárních českých interpretů. Pro letošní již 26. ročník připravili pořadatelé speciálně vypravený vlak s parní lokomotivou přezdívanou Velký bejček.  

Součástí vlaku bude také historická dieselová lokomotiva Karkulka z konce 50. let minulého století. Cena jednosměrné jízdenky je z Prahy 150 Kč a ze Strančic 50 Kč. Posílení se pak dočkají i autobusové spoje, které budou navazovat na vlakové spoje dle jejich platných jízdních řádů.

„Provoz na vlečce ze Strančic do Velkých Popovic se nám podařilo obnovit po třinácti letech. Od léta tu budou vlaky jezdit již pravidelně. Jsme nesmírně rádi, že návštěvníkům Dne Kozla můžeme zprostředkovat tento jedinečný zážitek jako jedněm z prvních cestujících na znovuobnovené trati,“ řekl Petr Syřiště, senior brand manažer značky Velkopopovický Kozel.

alt

Na letošní Den Kozla přichystali realizátoři příjemnou dopravní vychytávku – z Prahy do Velkých Popovic mohou účastníci využít speciálně vypravený vlak s parní lokomotivou přezdívanou Velký bejček. Součástí vlaku bude také historická dieselová lokomotiva Karkulka z konce 50. let minulého století. Zvláštní historický vlak vyjede na Den Kozla z Prahy – Hlavního nádraží v 9:40 a po celý den bude pendlovat mezi Velkými Popovicemi a Stránčicemi. Večer ve 20 hodin zahájí i s návštěvníky cestu zpět do Prahy.

alt

Během slavností poteče proudem to nejlepší čerstvé pivo přímo z pivovaru. Ve 14 hodin na hlavní scéně narazí obchodní sládek Vojtěch Homolka dřevěný sud, ze kterého pak budou organizátoři návštěvníkům čepovat nový Kozel Mistrův Ležák.

Do zákulisí výroby piva budou mít návštěvníci možnost nahlédnout v rámci speciálních prohlídek pod názvem Z pekla až do nebe (prohlídky budou probíhat od 10:00 do 17:00, prohlídka trvá 40 minut a platí se na ní vstupné 100 Kč za osobu). Tato prohlídka je provede několika patry srdce pivovaru – varny. Klasická prohlídka Po stopách Kozla (prohlídka trvá 60 minut a vstupné na ni činí 100 Kč za osobu) je jedinečnou příležitostí seznámit se s bohatou historií pivovaru a příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů. Návštěvníci uvidí stáčírnu, současnou i historickou varnu a v ležáckých sklepech na všechny starší 18 let čeká ochutnávka nefiltrovaného piva Velkopopovický Kozel. Chybět nebude ani živý maskot pivovaru kozel Olda!

Samotný atraktivní program ve Velkých Popovicích začne v 9 hodin a nabídne například ukázky řezbářství, drátenictví, kovářství, brašnářství, výroby svíček, hrnčířství či košíkářství s možností vše vlastnoručně vyzkoušet. K dispozici budou desítky stánků s občerstvením včetně vegetariánských či farmářských specialit. Chybět nebudou dvě kola štěstí a další oblíbené atrakce.

alt

Do zákulisí výroby piva můžete nahlédnout v rámci speciálních prohlídek pod názvem Z pekla až do nebe. Tato prohlídka vás provede srdcem pivovaru – varnou a to hned několika jejími patry! Nejprve poznáte podsvětí varny, dále uvidíte nově rozšířené prostory samotné varny, poznáte tajemství varního procesu a postupně dojdete až do nebe – ke kónickým násypkám, kde ochutnáte světlou a tmavou sladinu, kterou jinak běžně chutnají pouze sládci. Exkurze po stopách Kozla je jedinečnou příležitostí seznámit se s bohatou historií pivovaru a příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů. Podíváte se na stáčírnu, expozici pivních obalů a v ležáckých sklepech na všechny starší 18 let čeká ochutnávka nefiltrovaného piva Velkopopovický Kozel.

Více o programu 26. ročníku Dne Kozla se dozvíte na www.denkozla.cz

Aktualizováno Pátek, 08 Červen 2018 20:18
 

Reklama

Banner