Novinky

Pozitivní lidé mají život mnohem jednodušší než ti negativní a vše jim jde lépe od ruky. Že mezi pozitivisty nepatříte? Naučíme vás milovat život! Pracujte na tom, aby vaše vidění světa bylo co nejvíce pozitivní. Začněte přečtením našeho desatera, které sestavila PhDr. Iva Málková – přední česká obezitoložka a také psycholožka, která tvrdí, že vše, co v životě chceme, začíná v hlavě – nejen hubnutí!
TV NOVA a Jan Andruško: „Bylo by pošetilé měnit kurz.“ PDF Tisk Email
Čtvrtek, 10 Únor 2011 07:51


jandrusko-129044944231281

Ještě před pár týdny připravoval podklady k právní konzultaci jednomu ze svých klientů, teď stojí v čele nejsledovanější televize v České republice, proniká do každodenního televizního světa, v kanceláři mu najednou běží dvanáct televizí a místo soudního líčení chodí na casting Česko Slovenské SuperStar. Generální ředitel TV Nova Jan Andruško.

Nebyl to trochu šok, když jste místo soudních stání najednou vyrazil na casting do televizní show?

Trochu nezvyklé to pro mě bylo. Zároveň jsem si ale velmi užíval tu samozřejmou profesionalitu, s níž tým Česko Slovenské SuperStar na castingu pracoval. Také členové poroty prokázali, že jsou na svých místech zaslouženě, a neúnavně vybírali z té masy zájemců o SuperStar ty, kteří se o krok blíž posunuli k vítězství. Cesta je ale ještě dlouhá, 20. února začínáme první castingovou epizodou. Vítěze druhé řady Česko Slovenské SuperStar budeme znát na začátku června.

Jak se vůbec spoluvlastník advokátní kanceláře ocitne v pozici generálního ředitele nejsledovanější televize?

S TV Nova jsme si blízko už hodně dlouho a kdo mě zná, ten ví, že Nova je skutečně mojí srdeční záležitostí. Jsem její dlouholetý externí právník, pro skupinu CME pracuji od roku 1999, a s Novou tedy, jestli počítám dobře, žiji téměř 12 let, přitom za posledních téměř 6 let je to soužití každodenní. Byl jsem u akvizice a restrukturalizace skupiny Nova, přechodu na digitální vysílání i řady dalších zásadních kauz a zlomů v historii téhle nejúspěšnější české komerční televize. Proto když přišla nabídka postavit se do jejího čela, rozhodl jsem se svoji zavedenou advokátní firmu kvůli Nově opustit.

Jakým způsobem budete chtít uspět v dnešním silném konkurenčním prostředí? Budete činit nějaké zásadní změny?

Heslo TV Nova bylo vždy, že se konkurence nebojíme. Známe totiž svoji pozici a své kvality. Nova, to je jasný a silný leader a tvůrce trhu. Profesionální tým lidí. Sebevědomá televize, která ví, co chce, a umí toho dosáhnout. Taková Nova je a bude. Bylo by pošetilé nějakým zásadním způsobem točit kormidlem a měnit kurz. Nepřišel jsem proto, abych lidem v programu radil, kdo má nebo nemá hrát v Ulici či Ordinaci. Chci se podílet na dalším posílení pozice Novy, znepříjemnit život konkurenci a jasně ukázat, že jsme a nadále budeme nejlepší.

Co nám v letošním roce TV Nova přinese?

Letos na jaře nás čeká spousta vlastní premiérové tvorby, divákům přinášíme řadu pořadů různých žánrů a zaměření. Výrazně rozšiřujeme zpravodajství, přineseme polední a noční zprávy, celé zpravodajství bude ještě více moderní, dynamické, aktuální. Kromě toho se od neděle 20. února budeme na obrazovkách pravidelně setkávat s těmi, kteří touží být Ćesko Slovenskou SuperStar. Chybět nesmějí ani programové seriálové stálice Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice.

Jak je to s rozjezdem dalších kanálů?

Tým na Nově samozřejmě velmi intenzivně pracuje na přípravě dalších tematických kanálů, protože skupina Nova bude pokračovat ve své strategii multikanálové, multimediální a multidistribuční nabídky kontentu. V tuto chvíli máme kompletně připravený koncept nového kanálu, zaměřeného na danou cílovou skupinu, který jsme schopni rozjet téměř okamžitě. Termín jeho spuštění zatím ale ještě nezveřejníme. Rozpracováváme i další koncepty, v nejbližší době bychom chtěli divákům nabídnout několik nových televizních kanálů.

TV Nova se velmi angažuje v podpoře české kinematografie a spolupracuje s významnými českými režiséry a tvůrci. Bude v tom pokračovat i nadále?

TV Nova se samozřejmě chce podílet na rozvoji českého filmového průmyslu, a chce to dokonce dělat v daleko větším rozsahu než doposud. Prostředky z reklamního trhu se ale mají vrátit výhradně do rukou soukromých televizí tak, jak bylo před časem zákonodárci rozhodnuto. Souhlasíme s tím, že prostředky, získané z reklamy, by měly sloužit i na podporu českého filmu.

Ale ne prostřednictvím nesystémového přerozdělování přes Českou televizi, která je majoritně financována z koncesionářských poplatků. V souvislosti s touto diskusí, která se vedla i na půdě parlamentu, jsme deklarovali náš zájem podílet se na financování české filmové a televizní tvorby, a to již cestou přímé participace na financování Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie, či nepřímo financováním projektů v oblasti české filmové a televizní tvorby. Dál chceme podporovat vznik filmových děl, podobným těm, na nichž se Nova podílela v minulosti, např. dokument Občan Havel, Menzelův Obsluhoval jsem anglického krále nebo film Jana Svěráka Vratné lahve, který získal tři České lvy a stal se druhým nejnavštěvovanějším filmem v historii České republiky.

 

Reklama

Banner